Hurghada

- wirtualna wycieczka do Egiptu
egipt - strona główna      
Warto zobaczyć
hurghada

Hurghada, znany w Egipcie jako Ghardaga, było kiedyś jedynie prostą osadą rybacką. Ale obecnie, z jego krystalicznie czystą wodą, nienaruszonymi rafami i mnóstwem wraków statków, stało się ono jednym z najlepszych egipskich celów turystycznych. Małe centrum miasta z jego bazarami, meczetami i żywą atmosferą odzwierciedla typowe egipskie życie. Dalej w głąb lądu leżą Góry Pustynne, idealne dla wycieczek pustynnych. Przede wszystkim Hurghada oferuje słońce i relaks - wszystko, czego mogłeś potrzebować na swoje wakacje.

Z więcej niż 20 km hoteli wzdłuż plaży, Hurghada może zaspokoić potrzeby każdego odwiedzającego, od nurkowania z aparatem tlenowym przez windsurfing do safari pustynnego. Każdy może wybierać od najpiękniejszych 5-cio gwiazdkowych hoteli do prostych domów gościnnych, i wszystko pośrodku. Hurghada jest znany na świecie jako centrum jednych z najlepszych skoków do wody. W ciągu kilku godzin od swojego hotelu możesz znaleźć się wśród grupy wysp, które są zagwarantowanym domem dla Dive Sites (miejsc nurkowania), żeby wprawić w osłupienie nawet najbardziej doświadczonych nurków.

Przybrzeżne wyspy kuszą nurka do odkryć. Oczywiście jest również dostępnych wiele innych rekreacyjnych ćwiczeń. Temperatura przez cały rok Hurghada ma ciepły i suchy pustynny klimat ze stałą bryzą. Lata są bardzo gorące - pamiętaj, by obronić się przed słońcem. Zimą temperatura jest między 20° - 25° C i temperatura wody osiąga 20° - 22° C. Ciesz się zachwycającą podwodną jazdą, aby obejrzeć podwodne życie w wyjątkowym stylu.

Inne wyspy znajdujące się obok i cele obejmują Wyspę Shadwan (Nurkowanie, nurkowanie z rurką, rybołówstwo, ale żadne pływanie), Shaab Abu Shiban (Nurkowanie, nurkowanie z rurką i pływanie), Shaab el-Erg (Nurkowanie, rybołówstwo i nurkowanie z rurką), Wyspa Umm Gammar (nurkowanie i nurkowanie z rurką), Shasb Saghir Umm Gammae (nurkowanie), Careless Reef [Nieostrożna Rafa] (nurkowanie), Wyspa Abu Ramada (nurkowanie), Shaab Abu Ramada (łowienie), Dishet el-Dhaba (Plaże i pływanie), Shaab Abu Hashish (Plaże, nurkowanie, nurkowanie z rurką, pływanie i rybołówstwo), Sharm el-Arab (Nurkowanie, pływanie i rybołówstwo) i Abu Minqar Island (Plaże i pływanie).